Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usługi zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce

Cztery różne metody picia kawy w domu

visibility973 Views list In: Kawiarki

Ekspresy do kawy z kapsułkami jak Nespresso odniosły duży sukces, ponieważ są tanie, małe i łatwe w użyciu w domu jak i w miejscu pracy. Nie są to jednak jedyne ekspresy do kawy: istnieją również takie, które parzą kawę z saszetek (mają filtry papierowe zamiast plastiku i aluminium)

                                         cialde-4caffe-monteleone-groupiamo.jpg

                                                             

oraz te zwane „automatycznymi”, które bezpośrednio mielą palone ziarna kawy. Istnieją również elektryczne ekspresy do kawy i ponadczasowe kawiarki, które są najprostszym sposobem na włoskie espresso w domu. Wypróbowaliśmy automatyczne ekspresy do kawy, ekspresy do kawy z kapsułkami, elektryczne ekspresy do kawy, aby przekazać Ci wiedzę, oraz pomóc lepiej wybrać idealne rozwiązanie dla Twojego domu. Ale także, aby zaoszczędzić pieniądze, produkować mniej odpadów i pić lepszą kawę, a nawet mieć kremowe włoskie cappuccino w domu.

                                   download%20(1).jpg

W biurze używamy ekspresu z kapsułkami od co najmniej pięciu lat, niektórzy z naszych kolegów ostatnio poruszyli kwestię zrównoważenia środowiskowego i ekonomicznego tej sytuacji.

                                                            

Kapsułki są w rzeczywistości trudne do recyklingu, chyba że kupisz te, które nadają się do kompostowania, ale nadal mają jedno opakowanie. Kawy w saszetkach są nieco tańsze i nadają się do kompostowania, ale są mniej skuteczne w zachowaniu aromatu. Dlatego pozornie bardziej korzystną alternatywą, jeśli jesteś w stanie amortyzować początkowy koszt, są automatyczne maszyny, dzięki którym kawa parzona jest bezpośrednio z ziaren. Koszt jest wyższy niż w przypadku kapsułek, ale na dłuższą metę zaoszczędzisz na zakupie kawy, niż na saszetkach lub kapsułkach.

Z drugiej strony, porównując je z ekspresów do kawy, pomijając tematy smaku kawy, mają charakterystyczny rozróżnienie, które mogą być interpretowane przez niektórych jako zaleta, ale przez innych jako wadę, a jest nim łatwość zaparzania kawy. Dzięki maszynie kapsułkowej łatwiejsze jest zrobienie kawy, więc dzięki temu możesz szybciej wypić kawę. Ale jeśli chcesz, wypić kawę w godzinach porannych przy wyłączonym urządzeniu, to nagrzanie ekspresu trwa od 30 do 50 sekund. W zależności od typu maszyny, aby osiągnąć temperaturę parzenia trzeba poczekać parę sekund i kolejne 30 sekund, aby mieć kawę w filiżance. Jeśli chodzi o kawiarkę, obliczyliśmy, że wlanie wody do zbiornika i włożenie kawy do odpowiedniego filtra zajmuje około 60 sekund. Zaparzenie kawy w zależności od wielkości kawiarki trwa, od 2 minut z Kawiarki 1 Tz, do 5 minut z Kawiarki 9 Tz.

Musimy wziąć pod uwagę, zapach, jak i zdrowie użytkownika takiego ekspresu. Wiele osób uważa, że ekspresy do kawy są w całości wykonane z plastikowych elementów w środku i cały ten plastik ma kontakt z wrzącą wodą. Niektóre badania sektorowe wykrywają obecność substancji szkodliwych dla organizmu, które są uwalniane przez tworzywo sztuczne w wodzie, a następnie w kawie, chociaż producenci potwierdzają stosowanie materiałów spożywczych, które nie powinny uwalniać cząstek. Ten problem jest całkowicie nieobecny w kawiarkach, ale jest nawet podkreślony w maszynach na kapsułki, ponieważ z innych badań wynika, że nawet kapsułka w kontakcie z wrzącą wodą uwalnia inne szkodliwe substancje. Wypróbowaliśmy produkty najczęściej sprzedawane na Amazonie, który odwołują się do 4 różnych metod uzyskiwania kawy i cappuccino.

Inissia Nespresso + Aeroccino

                                       inissa.png

                                                                      

Mały, kompaktowy, w różnych kolorach i łatwy w użyciu ekspres. Aby zrobić kawę, należy włączyć ekspres, wybrać rodzaj kawy, espresso lub typu lungo, za pomocą dwóch przycisków i kawa robiona jest automatycznie. Jest całkowicie wykonany z tworzywa sztucznego, w tym uchwyt do podnoszenia i opuszczania w celu włożenia kapsułki do komory. Z drugiej strony jest on podgrzewany w 30 sekund, a pojemnik i tackę ociekową można wyjąć w celu okresowego czyszczenia. FLOW STOP to opcja, która łączy go z najlepiej działającymi modelami: w rzeczywistości Nespresso Inissia może automatycznie dostarczyć zaprogramowaną wcześniej ilość kawy.

                                                 inissa1.png

                                                                            

Pozytywnymi cechami tej maszyny są: mały rozmiar, łatwość użycia i pojemność 10 do ponownego użytku specjalnych pojemników, kapsułek z kawą. Natomiast minusy tego ekspresu to hałas podczas parzenia kawy, utratę wody z dziobka i ogólną kruchość elementów plastikowych. Jeśli chodzi o kawę, zauważyliśmy, że pierwsza kawa nie ma temperatury espresso w barze, a smak kawy nie zachwycił naszych kolegów.

                                 inissia12.png

                                                 

Przejdźmy do cappuccino, aeroccino ma nowoczesne i proste kształty, a dzięki zastosowaniu materiałów odpornych na ciepło pozwala na trzymanie uchwytu nawet po zakończeniu cyklu podgrzewania mleka.

                                                    aeroccino.png

Aeroccino jest intuicyjny i łatwy w użyciu, ale nie ma możliwości wyboru temperatury podgrzanego mleka lub pianki, co jest nieco zaskakujące w świetle wysokiej ceny. Negatywnym aspektem jest możliwość zrobienia tylko dwóch cappuccino na cykl. Aeroccino nie może być myte w zmywarce i musi być myte po każdym użyciu poprzez demontaż i ponowny montaż wszystkich części, z których jest złożone.

                                          iniaero.png

                                                                

Delonghi Ecam 2600 (268€ 1152.4 PLN )

                                               esam2600.png

                                                                 

Jest to najlepiej sprzedający się automatyczny ekspres do kawy na Amazonie i ma ponad 270 bardzo dobrych recenzji, ale w naszym biurze nie był szczególnie udany.

                                              dfdfd.jpg

                                                                

Po wszystkich testach tylko jeden kolega był przekonany na korzyść tej maszyny. Trzeba powiedzieć, że jest to jedyny ekspres do kawy, w którym nie zaobserwowaliśmy wycieków wody przed i po wydaniu kawy, i to jest powodów, który zdecydowanie trzeba wziąć pod uwagę. Wśród kolejnych pozytywnych aspektów, które podkreśliliśmy, są dwa pokrętła do precyzyjnego dostosowania zarówno ilości, jak i intensywności kawy

                                              gdsgs.png

                                                                   

Mleko do przygotowania cappuccino jest trochę pieniste i po chwili wydaje się opadać, a końcowy aspekt wydaje się najmniej zachęcający z tych, których próbowaliśmy. Wadą automatów jest to, że są bardziej nieporęczne niż kapsułkowe ekspresy do kawy i kawiarki (mają około 40 cm wysokości i 35-40 szerokości) i ważą więcej (od 7 do 10 kilogramów), więc upewnij się wcześniej kupując taki, aby mieć odpowiednią przestrzeń w kuchni, a także czy to miejsce jest blisko gniazdka (kabel maszyny jest dość krótki, również w przypadku kapsułek).

                                              gdgsgs.jpg        

                                                               

Zaletą jest jednak to, że oprócz espresso można zrobić więcej rodzajów kawy: kawa amerykańska (przygotowanie jest jak espresso, ale przedłużone gorącą wodą), macchiato i cappuccino z dużą ilością piany (mleko jest następnie dodawane do kawy ręcznie, urządzenie nie robi tego automatycznie).

 

Miss Moka Prestige Electro 44,31 ( 190,53 PLN) 

PIARDI Spieniacz do mleka 12 € (51.6 PLN)

Młynek elektryczny do kawy 30 € (129 PLN)

                                                12%2007%2002.png

                                                    

Wśród najlepiej sprzedających się elektrycznych kawiarek na Amazon jest Forever Prestige Electro. Ta elektryczna kawiarka zrobiła na nas największe wrażenie. Klasyczna konstrukcja ekspresu do kawy, który spoczywa na podstawie pozwalającej podgrzać kawiarkę na tyle, aby uzyskać kawę. Prosty i łatwy w użyciu mechanizm z unikalnym przyciskiem On / Off.

                                                  12-07-021.jpg

                                                           

Sprawia to, że parzenie aromatycznej kawy jest tak proste, jak w przypadku zwykłego ekspresu do kawy, można uzyskać 3 lub 6 filiżanek kawy, dostosowując ilość wody w zbiorniku dolnym, gdzie poziomy do osiągnięcia są łatwo widoczne. Lejek jest wyposażony w praktyczny reduktor umożliwiający łatwe ustawienie odpowiedniej ilości kawy (3 lub 6 filiżanek).

                                              

                                                                     

Czas oczekiwania na kawę jest z pewnością dłuższy niż ekspres do kawy na kapsułki i automatyczny. Po zakończeniu parzenia kawy ekspres do kawy automatycznie się wyłączy i aktywuje funkcję utrzymywania temperatury kawy, która wyłączy się automatycznie po podniesieniu zbiornika z kawą. Możliwe jest użycie już zmielonej kawy lub mielenie kawy za pomocą jednego z elektrycznych młynków do kawy, które widzieliśmy na Amazon, których cena waha się od 25 € do 35 €.

                                              20191018_095353pl.jpg

                                                                     

W przypadku cappuccino łączymy moka Prestige Electro ze spieniaczem do mleka marki Piardi Home w całości wykonanym we Włoszech, z aluminium spożywczego pokrytego nieprzywierającą powłoką zapobiegającą przywieraniu mleka, całkowicie w kolorze czarnym.

                                                   milkfrother.png

                                                                      

Dostępne w dwóch rozmiarach, w zależności od potrzeb, aby uzyskać 3 kawy cappuccino lub 6. Spieniacz do mleka jest wyposażona w podwójny ubijak z bardzo grubą siatką, aby uzyskać kremową i miękką piankę. Czas potrzebny do zrobienia piany różni się nieznacznie w zależności od liczby cappuccino, którą chcesz zrobić, ale podczas gdy moka zaparzy kawę, możesz łatwo przygotować piankę.

                                  T-C-gruppowebb.png

                                   

W biurze zauważyliśmy, że najbardziej doceniane i najczęściej wybierane jest cappuccino, wykonane z ręcznego spieniacza do mleka Piardi-Home, wraz z kawą z elektrycznej kawiarki lub tej tradycyjnej.

 

Kawiarka Pezzetti Ze Stali Nierdzewnej 23 € (98,9 PLN)

PIARDI Spieniacz do mleka 12 € (51.6 PLN)

Młynek elektryczny do kawy 30 € (129 PLN)

                                                 stellexpresswebb_1.png

Wśród tradycyjnych ekspresów do kawy ze stali nierdzewnej, jednym z najczęściej sprzedawanych na Amazon jest ten produkowany przez Pezzetti Steelexpress, dostępny w różnych rozmiarach i kolorach. Nadaje się do każdego rodzaju płyty, szczególnie wywarła na nas wrażenie wykończeniem i smakiem kawy. W biurze eksperymentowaliśmy kawiarkę w rozmiarze 4 TZ.

                     steelexpresswebbottanio.png               steelexpresswhitewebb.png

                                                                   

Przygotowanie kawy zajmuje około 3–4 minut, w zależności od czasu potrzebnego na nalanie wody i kawy. Mówimy, że przy ekspresie do kawy w nieco ponad dwie minuty kawa jest gotowa. Oczywiście, jeśli zdecydujemy się w tej chwili zmielić kawę, aby maksymalnie rozkoszować się jej aromatami, zajmie to jeszcze kilka minut. Koledzy z biura docenili kawę z kawiarki i cappuccino zrobione wraz ze śmietanką spieniacza Piardi, wygląda na to, że zmieniamy smak naszych kolegów na włoski.

Nasze testy w biurze dotyczące tych 4 różnych metod picia kawy i cappuccino, zostały bardzo docenione i doprowadziły do ​​wyników, które nas zaskoczyły. Począwszy od ekonomicznego punktu widzenia, jak podkreślono, koszt maszyny kapsułkowej plus spieniacza do mleka koszt na Amazonie to około 120 euro (516PLN). Nie możemy używać ziaren kawy tylko kapsułek jednorazowego użytku, więc oprócz braku maksymalnego smaku kawy w filiżance, będziemy mieć silny wpływ na środowisko i większy koszt ekonomiczny wynoszący około 0,4 euro centa za kawę. W ciągu roku, obliczając średnio 10 kaw tygodniowo kosz kawy wyniesie 208 €(894.4 PLN),  całkowity koszt wraz z maszyną kapsułkową to 328 EUR (1410,4 PLN).

                                                 steelexpressgreenwebb.png

                                                                    

W pełni automatyczny ekspres do kawy kosztuje znacznie więcej (268 €, 1152,4 PLN). Oprócz zajmowania większej ilości miejsca w naszym domu, ma tę przewagę nad maszyną kapsułkową, że może korzystać z ziaren kawy, co kosztuje średnio 13 € za kg (około 0,09 centów za kawę,0.38 PLN) (55,9 PLN x kg), a zatem netto oszczędność na pojedynczej kawie i możliwość posiadania wszystkich aromatów kawy w filiżance. W porównaniu do ekspresu do kawy mają znacznie wyższy koszt początkowy i według naszych kolegów mniej kremowe cappuccino to wady, ale zaletą jest to, że nie trzeba korzystać z kuchenki. W ciągu roku będziemy ponosić nakłady w wysokości 46,8 € (201,24 PLN) rocznie na kawę, a całkowity koszt rocznie około 314,8 € (1353,64 PLN).

 

Elektryczna moka, jak już wyjaśniliśmy powyżej, ma możliwość dozowania kawy nawet bez użycia płyty kuchennej, co jest doskonałe do użytku domowego, a mniej do biura. W naszych domach oferuje to, co najlepsze w połączeniu z wymienionymi powyżej akcesoriami. Analizując wydatki w ciągu roku, będziemy mieli 44 € (189,2 PLN) kosztu kawiarki, 30 € (129,00 PLN) elektrycznego młynka do kawy i 12 € (51,6 PLN) spieniacza do mleka, w sumie 86 € (369) PLN), który doliczony do kosztu kawy(46,8 €(201,24 PLN) doprowadzi nas do nakładu w wysokości 132.8 €(571.04 PLN) rocznie .

                                                  steelexpresswebblillac.png

                                                                   

Wreszcie, tradycyjny Steelexpress Pezzetti, który jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem do stosowania w domu, ale trudnym w użyciu w biurze. W naszym biurze jesteśmy wyposażeni w płyty grzewcze, aby móc sprawdzać i testować wszystkie nowe produkty, które przybywają, ale także aby sprawdzać produkty, które napotykają problemy. Ku radości naszych kolegów mogliśmy zasmakować aromatu klasycznej kawy z włoskich domów i mówimy, że była to najbardziej doceniana oraz najsmaczniejsza kawa i cappuccino, którą kiedykolwiek pili, ponadto jest najtańszym rozwiązaniem do zakupu. Koszt kawiarki Steelexpress wynosi 23 € (98,9 PLN) plus 30 € (129,00 PLN) młynka do kawy + 12 € (51,6 PLN) spieniacza do mleka. Łącznie 65 EUR (279 PLN) kosztu sprzętu, który został dodany do kawy, osiąga  111.8 € (480.74 PLN) rocznie.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December