25 paź, 2019

Halloween – poczuj dreszcz Halloweenowy w sklepie internetowym Scapol!

Wysłane Przez: Scapol Sp. z o.o. Scapol W: Root Komentarz: 0 Trafienie: 763

Halloween – poczuj dreszcz Halloweenowy w sklepie internetowym Scapol!

Halloween zwyczaj związany z maskaradą, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.

 

W Polsce jest coraz więcej zwolenników Halloween!

Halloween najhuczniej obchodzi się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie Irlandii i Wielkiej Brytanii, mimo że nie jest to święto urzędowe na całym świecie ma ogromna popularność. Do Polski to święto trafiło w latach 90 i w raz z czasem stało się coraz bardziej popularne. Dużo produktów w sklepach z motywem dyni, szkieletów a także ozdób dostępnych sprawiło, że Polacy coraz częściej uczestniczą w zabawie Halloweenowej.

 

Jack-o-lantern

Najbardziej charakterystycznym symbolem, związanym w tym czasie sezonem jesiennym jak i Halloween jest dynia. Wydrążona i podświetlona od środku dynia z wyszczerbionymi zębami, jest idealną dekoracją domu a także tanią ze względu na sezon, który przypada na przełomie września i października. Obok dyni innymi popularnymi motywami Halloween są duchy, demony, wampiry, kościotrupy, czarownicy i wszystkie motywy z filmów grozy.

 halloween-trick-or-treat-pumpkin-bucket.

Cukierek albo psikus?

Kolejną z tradycji na Halloween jest zabawa wywodząca się z ameryki cukierek albo psikus (ang. trick or treat), dzieci przebrane za duchy, czarownice, zombie chodzą po sąsiedztwie w celu zbierania słodyczy, pukają do drzwi i jeśli domownik nie był przygotowany i nie ma nic słodkiego dzieci sprawiają mu mały psikus, np. malują kredą drzwi.

 

Kawa albo psikus!

KONKURS!

newsletter-v2.png

 

Spraw swojemu znajomymi lub sobie prezent, kup wysokiej jakości kawiarki, patelnie lub porcelanę z okazji Halloween w naszym sklepie, Zapraszamy!

Komentarze

Zostaw komentarz